2

KUP SRBIJE: Partizan lako do polufinala, Radnički bez šanse (VIDEO)

Objavljeno: 02.03.16 u 19:56

Poslednji polufinalista Kupa Srbije je beogradski Partizan koji je večeras na svom stadionu, bez prisustva publike, savladao niški Radnički sa 2:0 (1:0).

Već prvu ozbiljniju priliku crno-beli su pretvorili u gol. Akciju je započeo Kosović, nastavio Lukić, a poentirao je Nemanja Mihajlović koji je istina bio u ofsajdu, ali sudije to nisu primetile.

Strelac prvog gola mogao je da se proslavi u prvih 45 minuta pošto se našao u još dve odlične prilike, ali prvi put mu je udarac odbranio Jovanović, a drugi pu je prebacio gol.

Ipak najbolju priliku krilni napadač Partizana imao je u 50. minutu kada je preuzeo odgovornost prilikom izvođenja penala, ali je i u toj situaciji uspešniji bio Jovanović. Zanimljivo je da je to ukupno šesti nerealizovani penal za crno-bele.

Uprkos zaostatku gosti se nisu previše zaletali ka golu Šaranova, a sve što je došlo do iskusnog golmana on je lagano zaustavio.

(Izvor: Dailymotion/Goals 365 HD)

Tačka na ovaj meč stavljena je u 80. minutu kada je ponovo Kosović bio u ulozi asistenta, a realizator je ovog puta bio Alen Stevanović koji je lepim udarcem pogodio mrežu gostiju iz Niša.

Zanimljivo je da je trener Ivan Tomić na teren na startu meča izveo tim bez klasičnog napadača, a tek pred sam kraj duela ušao je mladi Dušan Vlahović.

Pored Partizana u polufinale su se ranije tokom dana plasirali Borac iz Čačka, subotički Spartak i Javor iz Ivanjice.