0

KUP ITALIJE: Juventus bio na ivici ambisa, ali se spasao na penal ‘ruletu’ (VIDEO)

Objavljeno: 02.03.16 u 23:51

Malo je falilo da se dogodi senzacija u polufinalu Kupa Italije, ali je „stara dama“ bila večeras pod srećnom zvezdom.

Juventus je u Torinu savladao Inter 3:0, te je revanš u Milanu trebalo da bude samo puka formalnost. Kad ono, umalo da „stara dama“ ispadne. Igrao se 17. minut kada je Brozović iskoristio asistenciju Medela i pogodio za 1:0.

Panika za šampiona Italije nastala je u 49. minutu kada je Eder sjajno probio, uposlio Perišića, a ovaj Interu doneo prednost od 2:0. Neroazurima je bio potreban samo jedan gol kako bi anulirali minus iz Torina, a do njega su došli u 82. minutu kada je Brozović bio siguran sa „bele tačke“. Inter je do kraja utakmice imao još jednu šansu preko Perišića, ali je Neto utakmicu odveo u produžetak.

Tamo je Juventus bio mnogo bolji rival. Promašio je prvo Zaza prolaz u finale, a potom i Morata i dva navrata. Pobednika su odlučili penali, a jedini neprecizan bio je Palsaio, te je „Đuzepe Meaca“ ostao tužan, a Juventus izborio veliko finale sa Milanom.

Ljajić je u dresu Intera igrao 75 minuta.

(Izvor: RuTube)