0

PREMIJER LIGA: Remi na Stamford Bridžu, Košta spasio Čelsi u nadoknadi

Objavljeno: 07.02.16 u 19:05

U poslednjem meču i derbiju 25. kola Premijer lige Mančester junajted i Čelsi su na Stamford Bridžu odigrali 1:1.

Mančester je čvrsto ušao u meč, Holanđanin Marsijal je pravio probleme Branislavu Ivanoviću i u nekoliko navrata predstavljao pretnju po golmana „plavaca“ Tiboa Kurtou. Međutim, igrači Čelsija uspevaju da primire igru i nametnu svoj ritam. Ipak, na poluvreme se otišlo bez golova uz zadovoljstvo ekipe Gusa Hidinka, koja je uspela da odoli početnom pritisku „crvenih đavola“

Pritisak, koji nije uspeo u prvih 45 minuta isplatio se u drugom poluvremenu i Mančester je golom Lingarda u 61. minutu došao do vođstva.

(izvor: rutube/Независимый спорт)

U poslednjih deset minuta Čelsi je imao inicijativu. U 88. minutu Dijego Košta je imao odličnu šansu nakon slobodnog udarca koji je izveo Vilijan, ali je glavom šutirao preko gola. Usldedila je neubičajena nadoknada vremena od šest minuta u kojoj su igrači Čelsija imali više lopte u nogama, što im je i donelo izjenačujući pogodak u režiji Dijega Košte.

Čelsi ostaje na 13. mestu sa 30 bodova, a Mančester na petom sa 41 osvojenim bodom.