0

LIGA KUP ENGLESKE: Liverpul prvi finalista, ponovo bolji na ‘penal ruletu’ (VIDEO)

Objavljeno: 26.01.16 u 23:35

Uprkos porazu u drugom polufinalnom meču Liga Kupa od ekipe Stouka (0:1) Liverpul je prvi finalista ovog takmičenja.

Nakon što su u prvom meču kao gosti savladali Stouk „crveni“ su večeras odigrali očajan meč, ali su uspeli da izbore produžetke pošto je ekipa Marka Hjuza samo jednom bila precizna odnosno Marko Arnautović je savladao Minjolea u samoj završnici prvog poluvremena.

(Izvor: Rutube/GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ)

Kako nije bilo pogodaka u drugih 45 minuta, ali ni u dodatnih 30 pobednika su odlučivali penali koje su po ko zna koji put bolje izvodili igrači najtrofejnijeg engleskog kluba. Minjole je „skinuo“ dva penala gostima (Krauču i Muniesi), dok je na drugoj strani neprecizan bio Džan.

U finalu, 28. februara, Liverpul će igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog dvoboja u kom se sastaju Everton i Mančester Siti, a „karamele“ imaju gol viška iz prvog duela (2:1).