0

LIGA 1: ‘Petarda’ na Parku prinčeva, Monako lako sa Tuluzom, podela bodova na Žerlanu (VIDEO)

Objavljeno: 25.01.16 u 08:17

Nova runda Lige 1 donela nam je dosta uzbuđenja na stadionima širom Francuske. Očekivano su slavili timovi iz vrha tabele, viđen je jedan preokret i jedna pobeda autsajdera.

Prva utakmica ovog kola između Rena i Gazaleka završena je rezultatom 1:0 i to autogolom koji je postigao rezervista Filipi u samom finišu utakmice. Takođe u samoj završnici meča slavila je i ekipa Gengana postigavši gol protiv Bastije u 94. minutu sa bele tačke.

Najefikasnija utakmica 22. kola odigrana je u Parizu, na kojoj je viđeno šest pogodaka. Pari Sen Žermen je do vrha napunio mrežu Anžea. Gosti su se držali dobro do 33. minuta kada ih je načeo Zlatan Ibrahimović, a posle njega nastavili Lukaš, Van der Vil I Di Maria. Jedini pogodak za goste je postigao Kapele u 59. minutu.

(Izvor: Youtube/ChepsiHD25)

Efikasna je bila i utakmica između Monaka i Tuluza. Na stadionu Luj II odigrana je vrlo dinamična utakmica. Monako je očekivano savladao Tuluz, ali neočekivano ubedljivo sa 4:0. Vasim Ben Jeder je pri vođstvu domaćina od 2:0 promašio jedanesterac što je verovatno uticalo na njegovu ekipu u nastavku da pruži bolju partiju. Naši internacionalci u Tuluzu Uroš Spajić i Aleksandar Pešić nisu zablistali protiv Monaka.

U derbiju 22. kola na Žerlanu podela bodova, baš kao kao jesenas na Velodromu. Olimpik iz Liona je tokom cele utakmice bio konkretniji i opasniji, ali je poveo imenjak iz Marseja sredinom drugog poluvremena. Međutim, pritisak se domaćinu isplatio pa je stigao do izjednačenja i boda 10 minuta pre kraja utakmice.