0

PRIMERA: Aduric ‘makazicama’ stavio u drugi plan ‘sedmicu’ u baskijskom derbiju (VIDEO)

Objavljeno: 24.01.16 u 13:58

U baskijskom derbiju Atletik Bilbao je sa 5:2 demolirao Eibar, a meč je obeležio sjajni Aduric.

Gosti su šokirali San Mames i golom Bastona poveli već u 4. minutu. Ipak, radost gostiju bila je kratkog daha, pošto je Bilbao izjednačio samo osam minuta kasnije evrogolom Adurica „makazicama“. Taj pogodak dao je kirla domaćinu koji je do odmora još dva puta zatresao mrežu. Prvo je Benat asistirao do Merina u 27. minutu, da bi isti igrač u 40. minutu centrirao, a Laoport glavom postavio 3:1.

(Izvor: YouTube/Videa)

Eibar se u igru vratio u 50. minutu kada je Baston bio precizan sa „bele tačke“. Ipak, ponovo je radost gostiju kratko trajala, svega dva minuta kada je Aduric ponovo postigao prelep pogodak. Konačnih 5:2 za Atletik Bilabao bio je „posledica“ autogola Dos Santosa u 80. minutu.

(Izvor: RuTube)

Primera, 21. kolo

Rezultati:

Atletik Bilbao – Eibar 5:2 (3:1)
(Aduric 12, 52, Merina 27, Laport 40, Dos Santos 80 autogol – Baston 4, 50 penal)