0

SERIJA A: Juventus se provukao u Đenovi, nova majstorija Pola Pogbe (VIDEO)

Objavljeno: 10.01.16 u 22:53

Juventus je uspeo da iskoristi poraze Fiorentine i Intera i pobedom nad Sampdorijom 2:1 (1:0) zauzme drugo mesto na tabeli.

Juventus je nastavio fantastičan niz rezultata u domaćem prvenstvu i ostvario je devetu uzastopnu pobedu, ovog puta protiv Sampdorije u Đenovi, ali nije sve bilo tako superiorno kao što je ‘Stara dama’ u poslednjih dva meseca.

Goste iz Torina u vođstvo je doveo ove sezone maestralni Pol Pogba pogotkom u maniru vrhunskih igrača. Primio je loptu grudima, otresao čuvara i iz okreta levom nogom postigao prelep pogodak.

Ispostavilo se da je u prvom minutu drugog poluvremena Juve stekao nedostižnu prednost kada je Sami Kedira na asistenciju Paola Dibale udvostručio prednost svog tima.

Sampdorija je tek u poslednjih pola sata počela da igra na pravi način, a kada je Antonio Kasano postigao gol u 64. minutu sve je postalo neizvesno.

Đenovljani su napali iz svih oružja, imali potpunu inicijativu u poslednjih 15 minuta meča, ali nisu uspeli ni sa svih 11 igrača da ubace loptu u mrežu. Zabeležili smo i crveni karton fudbalera domaćih Nikolasa Moisandera u četvrtom minutu nadoknade koji nije previše uticao na krajnji ishod.

Ostalo je 2:1, a Juventus se provukao i uspeo je da zauzeme drugu poziciju na tabeli, iza Napolija.