0

KUP SRBIJE: OFK Beograd ‘petardirao’ Donji Srem, triler u Subotici pripao Spartaku

Objavljeno: 02.12.15 u 15:01

Fudbaleri OFK Beoograda, Jagodine i Spartaka plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su danas bili bolji od Donjeg Srema, BSK Borče i Bežanije.

Najubedljiviju pobedu zabeležio je OFK Beograd koji je deklasirao Donji Srem sa 5:0. Prednost “romantičarima“ doneo je Andrić u četvrtom, a već u 14. minutu Škrbić je duplirao vođstvo domaćih. Na isteku 27. minuta Pejović je već razrešio sve dileme oko pobednika.

U drugom delu igre, u 71. pogodio je Cuckić, a u 78. minutu, konačnih 5:0 postavio je Šalipur.

Ekipa Jagodine na svom terenu je savladala BSK Borču rezultatom 2:0. Strelac vodećeg pogotka bio je Savković u 15. minutu, a konačan rezultat postavio je Ivanović u nadoknadi vremena.

U Subotici, Spartak je bio bolji od Bežanije u pravoj triler završnici. Domaći su poveli sa 2:0 golovima Mrkele i Bogunovića, ali je u nadoknadi prvog dela igre Milić vratio nadu gostima.

U 88. minutu, Bežanija dolazi do izjednačenja takođe preko Milića, ali je samo 60. sekundi kasnije Bogunović pogodio za 3:2.

Plasman među osam najboljih obezbedio je i Partizan, a izveštaj sa te utakmice pročitajte OVDE.