0

SLS: Pobeda Čukaričkog nad Jagodinom u debiju Zorana Popovića

Objavljeno: 15.10.15 u 21:19

Fudbaleri Čukaričkog su savladali Jagodinu na Banovom brdu rezultatom 2:0 u pretposlednjem meču 13. kola Superlige Srbije.

Bio je ovo debi Zorana Popovića na klupi Čukaričkog gde je zamenio Vladana Milojevića koji je napustio Banovo brdo posle pobede nad Partizanom u prethodnom kolu.

U ovom im je u goste došla Jagodina, u kojoj su nastavili tu seriju započetu na utakmici u Humskoj. Iako u prvom poluvremenu nije bilo previše prilika za gol, u drugoj su ‘brđani’ uspeli da realizuju veću inicijativu i kontrolu igre.

U tome su imali i pomoć gostiju, s obzirom da je prvi gol bio autogol Aleksandra Filipovića posle centaršuta Nikole Jankovića sa desne strane. Možda je i loše vreme i vetar uticao na njegovu nespretnu reakciju.

Drugi gol pao je u 70. minutu i to upravo golom Jankovića, koji je sa oko 18 metara lepim udarcem savladao gostujućeg golmana i postavio konačan rezultat.

Čukarički posle ovog trijumfa ima 21 bod i nalazi se na deobi četvrtog mesta s Partizanom, dok je Jagodina pretposlednja, 15. sa devet.