0

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Austrija demolirala Švedsku, novi poraz Drulovića (VIDEO)

Objavljeno: 08.09.15 u 22:46

Engleska, Španija i protivnik Srbije u sledećim kvalifikacijama za Mondijal u Rusiji, reprezentacija Austrije, obezbedili su plasmane na EURO 2016. u Francuskoj.

Kako Srbiji tek slede utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine, zanimljivi su nam nastupi budućih protivnika, pa bi nam ubedljiva pobeda Austrije nad Švedskom i to na gostovanju, trebala predstavljati ozbiljno upozorenje.

Austrija je u Švedskoj potpuno dominirala i sasvim zasluženo slavila sa 4:1, a ne preterujemo kada kažemo da je i to mali rezultat u odnosu na pruženo na terenu. Gosti i novi učesnici EURA 2016. godine, poveli su u devetom minutu golom Alabe iz jedanaesterca. Do poluvremena je Harnik duplirao prednost golom u 38. minutu.

Nisu se Austrijanci zaustavljali, Marko Janko je u 77. minutu povisio na 3:0, da bi Harnik svojim drugim golom stavio tačku na pobedu Austrije. Počasni pogodan za Šveđane postigao je, a ko drugi, nego Zlatan Ibrahimović u nadoknadi vremena.

Španija je slavila u Skoplju na gostovanju Makedoniji, našeg Ljubinka Drulovića, a jedini gol na meču postigao je Huan Mata golom o kom smo vam već pisali. Ispostavilo se da je taj pogodak i odveo Španiju na EURO, jer je bio jedini na ovom meču.

Rusija je demolirala Lihtenštajn sa 0:7, Slovenija pobedila Estoniju samo sa 1:0, a Engleska Švajcarsku sa 2:0 čime je takođe obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo. Treba istaći i pobedu Crne Gore u Moldaviji sa 2:0 golovima Stefana Savića i autogolom Racua.

Makedonija – Španija 0:1