1

LŠ, PLEJ-OF: Jokan odveo Makabi u ‘elitu’, Malme izbacio Seltik (VIDEO)

Objavljeno: 25.08.15 u 22:57

Srpski trener Slaviša Jokanović odveo je Makabi iz Tel Aviva u Ligu šampiona, pošto je posle remija 2:2 u Švajcarskoj kod kuće remizirao sa Bazelom 1:1 i prošao dalje zahvaljujući golu pre šest dana u 96. minutu.

Izrael slavi Slavišu Jokanovića i Erana Zahavija. ‘Ponos Izraela’ je učesnik Lige šampiona. „Žuti“ su na svom terenu igrali 1:1 sa Bazelom i zbog gola više u gostima (2:2) plasirao se u „elitu“. Junak je Zahavi, momak koji je u Švajcarskoj postigao dva gola (drugi u 96. minutu), a isto je učinio u Tel Avivu i tako sprečio goste da sačuvaju prednost od 1:0. Bazel je poveo u 11. minutu golom Zufija, ali je Zahavi u 24. minutu doneo izjednačenje posle asistencije našeg Mitrovića. Taj pogodak bio je dovoljan četi Slaviše Jokanovića da se plasira u grupnu fazu Lige šampiona i u četvrtak se nađe u žrebu.

(Izvor: RuTube)

Iznenađenje ili ne napravila je ekipa Malmea koja je na svom terenu savladala Seltik 2:0 i tako nadoknadila 2:3 iz Glazgova. Švedski šampion je poveo u 23. minutu kada je Jotun izveo korner, a Rozenberg se našao na pravom mestu. Sudbinu Seltika zapečatio je njihov defanzivac Bojata koji je u 55. minutu postgao autogol za konačnih 2:0. U timu Malmea su igrali Nikola Đurđić i Vladimir Rodić.

Monako je bio na korak da nadoknadi minus iz Španije 3:1, ali je Valensija uspela da izdrži u poslednjih 15 minuta i porazom 2:1 postane peti klub iz Primere u Ligi šampiona. „Slepi miševi“ su poveli preko Negreda u 4. minutu, Rađi je izjednačio u 17. minutu, a preokret je doneo Elderson u 75. minutu. Ipak, „kneževi“ nisu imali snage da postignu i treći gol i meč odvedu u produžetke.

Bivša SFRJ će sigurno imati predstavnika u Ligi šampiona. Dinamo Zagreb je sa 4:1 deklasirao Skenderbeg, što je u ukupnom skoru bilo 6:2. Zanimljivo je bilo i u Ukrajini gde su Šahtjor i Rapid igrali nerešeno 2:2. Šahtjor je poveo preko Marlosa, Rapid je napravio preokret golovima Šauba i Hofmana, bio teoretski u „eliti“, ali je Gladki golom u 27. minutu poravnao na 2:2 i golom Marlosa u Beču pre šest dana Šahtjor se plasirao u grupnu fazu.