0

LE, PLEJ-OF: Vuk Rašović na korak do grupne faze, preokret Dortmunda, ‘petarda’ PAOK-a (VIDEO)

Objavljeno: 20.08.15 u 23:10

Širom Evrope večeras su igrani mečevi plej-ofa Lige Evrope, a PAOK je jedina ekipa koja će se sigurno naći u grupnoj fazi takmičenja.

Bratski klub Partizana savladao je na Tumbi sa 5:0 Brondbi. Mak je načeo Dance u 17. minutu, Pekas je u 36. minutu povisio na 2:0 i tada je bilo jasno da slavne „bunardžije“ čeka „pakao“. Rodriges je u drugom poluvremenu nastavio seriju golova crno-belih, da bi Mak sa još dva gola PAOK-u doneo velikih 5:0. Tim iz Soluna je mogao i do šestog gola, ali je Kaće promašio penal.

Korak do plasmana u grupnu fazu Lige Evrope je Dinamo iz Minska koji sa klupe predvodi naš Vuk Rašović. Junak pobede Belorusa bio je Adamović, koji je posle asistencije Rasadniku postigao gol za konačnih 2:0.

(Izvor: RuTube)

Ludo je bilo u Norveškoj. Od je vodio sa 3:0 protiv velikog favorita Borusije iz Dortmunda, ali su Obemejang sa dva gola, Kagava i Mihtarijan doneli preokret „milionerima“.

Steaua, koja je iz Lige šampiona izbačena od Partizana, poražena je u Bukureštu od Rozenborga 3:0, „delat“ Čukaričkog, Gabala igrala je 0:0 sa Panatinaikosom, dok je Kairat, koji je presudio Zvezdi, poražen u Francuskoj od Bordoa 1:0.