0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Remi na Poljudu, Bejl rasterao ‘đavole’ (VIDEO)

Objavljeno: 12.06.15 u 23:30

U derbiju H grupe kvalifikacija za EP Hrvatska i Italija su igrale 1:1 (1:1) u Splitu, dok je Vels u Kardifu napravio izneneđenje pobedom nad Belgijom 1:0 (1:0).

Derbi večeri u kvalifikacijama za EP u Francuskoj 2016. godne odigran je pred praznim tribinama stadiona Poljud. Ipak, to nije sprečilo Hrvate da se ponovo obrukaju. Naime, na delu terena na travi je napravljen kukasti krst o kom će sigurno diskutovati UEFA. Kada je reč o fudbalu, svašta smo videli u Splitu. Već u 7. minutu Hrvatska je imala penal, ali je šut Mandžukića odbranio Bufon. Ipak, samo četiri minuta kasnije napadač Atletiko Madrida je „kockastima“ doneo prednost. Konačnih 1:1 postavio je Kandreva sa „bele tačke“ u 36. minutu.

Remi je zadržao Hrvatsku na prvom mestu H grupe sa 14 osvojenih bodova, dok je Italija druga sa dva boda manje i dva više od Norveške na trećem mestu.

Veliko iznenađenje priredio je Vels koji je savladao Belgiju sa minimalnih 1:0 golom Bejla u 25. minutu. Ovim trijumfom su „zmajevi“ prvi u B grupi sa 14 bodova, tri više od „crvenih đavola“. U istoj grupi BIH je savladala Izrael u Zenici sa 3:1, iako su gosti vodili sa 1:0 golom Ben Haima u 41. minutu. Preokret Bosancima su doneli Visća golovima u 42. i 75. minutu, odnosno Džeka sa penala u 47. minutu.