0

MUNDIJALITO: Mali zaista bio mali, ‘Orlići’ pregazili Afrikance kao plitak potok

Objavljeno: 03.06.15 u 11:07

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije upisala je prvu pobedu na U20 Svetskom prvenstvu u Novom Zelandu.

Izabranici Veljka Paunovića deklasirali su Mali sa 2:0, ali rezultat nije ni izbliza merilo onog što se za 90 minuta dešavalo na terenu.

Popularni „Orlići“ igrali su u skladu sa svojim nadimkom, leteli su visoko, kreirali lepe akcije, pravili prilike, ali su teško pronalazili put do mreže.

Problem sa realizacijom sada već deluje kao nešto na šta se mora obratiti ozbiljnija pažnja. Ipak, prvi gol na meču postigao je Sergej Milinković Savić u 27. minut nakon spektakularno izvedenog slobodnog udarca u stilu Andree Pirla.

Nakon toga izabranici Veljka Paunovića stvroli su sijaset prilika, ali se do drugog gola čekalo sve do 67. minuta kada je Staniša Madić krunisao fenomenalnu akciju naše reprezentacije.

U poslednjem kolu Srbija će odmeriti snage sa i kako stoje stvari, verovatno bi bod bio dovoljan za prolazak u narednu fazu.