0

BUNDESLIGA: Timovi iz vrha sigurni (VIDEO)

Objavljeno: 04.04.15 u 18:04

U prvih šest utakmica 29. kola Bundeslige, drugoplasirani Volfzburg je slavio, baš kao i trećeplasirana Borusija, Bajer Leverkuzen i Menhengladbah. Hanover, tim iz Frankfurta, odnosno Verder i Majnc su podelili bodove.

Volfzburg se mučio, na svom terenu, ali je ipak osvojio ceo plen koji ga čvrsto drži na drugom mestu. Poveli su sa bele tačke, Rodrigez je bio egzekutor u 41. minutu, ali su gosti iz Štutgarda izjednačili pred sam odlazak na odmor, preko Harnika. Širle se postarao da domaćinu ipak pripadne ceo plen.

Menhengladbah je deklasirao Hofenhajm, koji je zanimljivo, poveo na tom meču. Potom su usledila po dva gola u prvom i dva u drugom poluvremenu i gosti su zacementirali treću poziciju na tabeli.

Četvoroplasirani Leverkuzen se poigravao sa Hamburgerom. Dvostruki strelci bili su Kastro i Kisling. Verder i Majnc su odigrali bez golova, a Ajntrajht i Hanover podelili plen. Vodio je domaćin sa 2:0, ali su gosti u drugom poluvremenu stigli do boda.

Frajburg je minimalnim rezultatom slavio kao domaćin.