0

JSL: Rad nastavio tamo gde je stao pre Partizana, Kragujevčanima derbi začelja!

Objavljeno: 21.03.15 u 16:25

Prve mečeve 20. kola Jelen Superlige Srbije obeležile su pobede Rada, Radničkog 1923, Novog Pazara i OFK Beograda.

Fudbaleri Rada su u prošlom kolu izgubili od Partizana u Humskoj, ali su pre toga ostvarili tri pobede iz isto toliko prolećnih utakmica bez primljenog gola. Tu praksu su nastavili i u 20. kolu Jelen Superlige pobedom nad Donjim Sremom od 2:0, i to u drugom poluvremenu golom Miloševića iz penala i autogolom Josimova.

Na Karaburmi OFK Beograd je takođe u drugom poluvremenu stigao do trijumfa nad čačanskim Borcem, a jedini gol na meču postigao je Liščević u 57. minutu. U Lučanima prava goleada. Pogotcima Bruna, Radivojevića i Predraga Pavlovića iz jedanaesterca Novi Pazar je savladao Mladost sa 3:1, za koju je jedini gol postigao Živadinović.

Derbi začelja tabele igrao se u Kragujevcu, gde je Radnički 1923 konačno slavio pobedu i to nad polufinalistom Kupa Srbije Voždovcem. Tim iz Šumadije je do trijumfa stigao golovima Miljusa u 11. i Milovanovića u 70. minutu, a utešni gol za Beograđane postigao je Karakljajić u nadoknadi vremena.