1

LŠ, 1/8 FINALA: Pirova pobeda Arsenala, Subašić junak Monaka (VIDEO)

Objavljeno: 17.03.15 u 22:50

Fudbaleri Arsenala savladali su Monako u revanš meču osmine finala Lige šampiona u Monte Kralu 2:0 (1:0), ali zbog poraza od 3:1 u Londonu „tobdžije“ su morale da čestitaju „kneževima“ plasman među osam najboljih timova Starog kontinenta.

Došla je četa Arsena Vengera u Monako da pokuša da nadoknadi minus iz prvog meča i malo joj je falilo da u tome i uspe. Igrao je Arsenal fenomenalno na stadionu „Lui drugi“, slavio sa 2:0, ali je 3:1 za „kneževe“ u prvom susretu presudilo. Mogao je tim iz severnog Londona i do trećeg gola, ali to nije dao čuvar mreže Monaka, Hrvat Subašić.

Već u petom minutu su gosti prvi put zapretili. Pokušao je glavom Žiru, ali je lopta otišla pored gola. Imao je Arsenal inicijativu i u nastavku, a prvu sledeću veliku priliku „tobdžije“ su pretvorile u gol. Žiru je ponovo šutirao, Subašić je odbranio, lopta se vratila Francuzu, a ovaj je zakucao pod prečku za 0:1. Do kraja prvog poluvremena pokuašo je Velbek, ali je bio izblokiran, kao i Žiru čiji je volej „ukrotio“ Subašić.

Ofanzivno je Arsenal krenuo i u drugih 45 minuta. U 53. minutu Ozil je izveo slobodan udarac, ali je Subašić ponovo bio na mestu. Monako se povukao na svoju polovinu i pokušavao je da preko Karaska povuče kontra napade, ali bez uspeha.

Volkot je u 79. minutu pogodio stativu, lopta se odbila do Remzija, a ovaj je deset minuta pre kraja pogodio za 0:2. Od tog momenta počela je potpuna ofanziva „tobdžija“. Lopta je sa svih strana ulazila u kazneni prostor Monaka, jednu je zahvatio Aleksis Sančez, mnogi su je videli u golu, ali ne i Subašić koji je fantastično intervenisao i zasluženo poneo epitet junaka utakmice.

Liga šampiona, osmina finala

Rezultati:

Real Madrid – Šalke 3:4 (2:2) (prvi meč 2:0)
(Ronaldo 25, 45, Benzema 52 – Fuhs 20, Huntelar 40, 85, Sane 57)

Porto – Bazel 4:0 (1:0) (prvi meč 1:1)
(Brahimi 14, Erera 47, Kazemiro 56, Abubakar 76)

Bajern – Šahtjor 7:0 (2:0) (prvi meč 0:0)
(Miler 4 penal, 52, Boateng 34, Riberi 49, Badštuber 63, Levandovski 75, Gece 87)

Čelsi – Pari Sen Žermen 2:2 (1:1, 0:0) (prvi meč 1:1)
(Kejhil 81, Azar 96 penal – Luiz 86, Silva 114).

Atletiko Madrid – Bajer Leverkuzen 1:0 (1:0) (prvi meč 0:1) (igra se)