0

PRVENSTVO AZIJE: Južna Koreja prvi finalista

Objavljeno: 26.01.15 u 11:57

Fudbaleri Južne Koreje plasirali su se u finale Azijskog kupa pošto su rezultatom 2:0 savladali Irak u prvom polufinalnom duelu koji je upravo končan u Australiji.

Igrači Južne Koreje do prvog gola su stigli u 20. minutu kada je šansu iskoristio Li Jung-Hjup koji je prvi „načeo“ mrežu rivala.

Na drugi pogodak čekalo se sve do drugog poluvremena, tačnije do 50. minuta, kada je na veliku pozornicu stupio Kim Joung-Kvon koji je iskoristio šansu postigavši gol za dres sa državnim grbom.

Ekipa Iraka pokušala je da se vrati u igru, ali ma koliko da su pritiskali svoje rivale, do nekog značajnijeg rezultata nisu uspeli da dođu, pa će morati da se zadovolje utakmicom za treće mesto.

U drugom polufinalu snage će odmeriti Australija i Ujedinjeni Arapski Emirati.