0

PRIMERA: Valensiji pripala ‘penalijada’ protiv Sevilje (VIDEO)

Objavljeno: 25.01.15 u 23:10

U derbiju 20. kola Primere, Valensija je sa 3:1 (2:1) savladala Sevilju čime je ostala u borbi za vrh tabele sa „velikom trojkom“.

Ludnica na Mestalji! Kratko opisano. Dugo nismo gledali uzbudljivijih 45 minuta. Tri gola i isti broj penala. Valensija je povela u 18. minutu iz jedanaesterca, a precizan je bio Pareho. U 32. minutu bilo je 2:0 za „slepe miševe“ i ponovo je precizan bio Pareho.

Sevilja je u 36. minutu smanjila na 2:1 iz penala preko Bake, a Kolumbijac je pet minuta kasnije imao još jednu priliku sa „bele tačke“, ali je njegov šut fantastično odbranio Alveš.

Goste je za veliki promašaj u 56. minutu kaznio Fuego preciznim udarcem sa 16 metara. Ovom pobedom Valensija je pretekla Sevilju na četvrtom mestu Primere i sa sedam bodova manje od Reala iz Madrida ostala je u borbi za vrh tabele.