0

PREMIJER LIGA: ‘Đavoli’ se izvukli protiv Stouka, Liverpul ‘ulovio lisice’ (VIDEO)

Objavljeno: 02.12.14 u 22:55

U vanrednom 14. kolu Premijer lige, Mančester junajted je uz dosta sreće savladao Stouk 2:1 (1:1), dok je Liverpul bio ubedljiv na gostovanju u Lesteru 3:1 (1:1).

Imali su sreće „crveni đavoli’. Ne zato što je Stouk bio bolji rival na terenu, već zato što su gosti promašili dve više nego stopostotne šanse. Počeo je Mančester junajted utakmicu ofanzivno i u 21. minutu na asistenciju Erere, Feleaini je glavom pogodio za 1:0.

Ipak, u 39. minutu usledila je kazna za nešto opušteniju igru „đavola“. N’ Zonzi je iz prvog šuta na gol De Hee od strane Stouka izjednačio na 1:1. Ipak, u 59. minutu Mata je izveo slobodan udarac sa strane, niko nije zakačio loptu i ona je prevarila Begovića za 2:1.

Mogao je Stouk u nadoknadi vremena do izjednačenja, ali je Diuf dva puta sa dva metra bio neuspešan. Tačnije, prvo je De Hea sjajno odbranio, a potom Jang sa linije izbacio loptu.

Liverpul je savladao Lester iako je gubio sa 1:0. U 22. minutu, posle velike greške odbrane Liverpula, Uljoa je šutirao, a golman Minjole je nespretno intervenisao i zatresao svoju mrežu. U 26. minutu Lalana je izjednačio na 1:1 i tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U drugih 45 minuta Liverpul je zaigrao dosta bolje i golovima Džerarda u 54. i Hendersona u 83. minutu stigao je do druge vezane pobede u Premijer ligi. Lazar Marković je ceo meč presedeo na klupi.