0

LK ENGLESKE: Siti predao trofej, ‘sveci’ i dalje gaze (VIDEO)

Objavljeno: 29.10.14 u 22:52

Tri preostale utakmice osmine finala Liga kupa Engleske odigrane su u sredu, a za najveće iznenađenje pobrinuo se Njukasl koji je maksimalno iskoristio krizu u kojoj se nalazi Mančester Siti pa je savladao „građane“ pred njegovim navijačima sa 2:0.

pehar-liga-kup-engleske

Gosti su već u 6. minutu golom Arona najavili iznenađenje, da bi trijumf „svraka“ potvrdio Sisoko u 75. minutu. Celu utakmicu za domaći tim bledo kao i ostatak ekipe odigrao je Aleksandar Kolarov. Oni koji nisu gledali meč mogli bi da pomisle da je Pelegrini izveo rezervni tim, ali bilo je upravo suprotno – domaća ekipa je bila u gotovo najjačem mogućem sastavu, dok su gosti igrali sa nekoliko izmena.

Za razliku od kolege iz reprezentacije Dušan Tadić je ponovo pružio vrlo dobru partiju u dresu Sautemptona koji je trijumfovao na gostovanju u Stouku za koji je najzaslužniji centarfor Gracijano Pele sa dva pogotka od kojih je drugi bio i odlučujući za trijumf.

Pobedu je zabeležio i Totenhem, a ponovo je blistao dvojac Lamela – Kejn koji je postigao po jedan pogodak u trijumfu nad Brajtonom

Pored Njukasla, Sautemptona i Totenhema u četvrtfinalu će igrati još Čelsi, Liverpul, Derbi Kaunti, Šefild Junajted i Bornmut.