2

SERIJA A: Inter baš neće sa Vidićem u odbrani, preokret Napolija (VIDEO)

Objavljeno: 05.10.14 u 22:50

Fudbaleri Intera doživeli su drugi vezani poraz u Seriji A, pošto je odbrana neroazura kojom komanduje Nemanja Vidić dobila tri gola od Fjorentine – 3:0 (2:0). Napoli je na poluvremenu gubio sa 1:0 od Torina na San Paulu, ali je slavio sa 2:1.

tomovic

Odbrana Intera je u najmanju ruku reći šuplja. Izabrnici Valtera Macarija su pre sedam dana primili četiri gola na „Đuzepe Meaci“ od Kaljarija, a sada im je Fjorentina na „Artemio Frankiju“ dala tri.

Mrežu Intera načeo je mladi Babakar. On je u 7. minutu dobio loptu od srpskog reprezentativca Tomovića, a onda pravom bombom postigao je evrogol.

U 19. minutu već je bilo 2:0 za violu. Sada je Babakar asistirao, a Kuadrado postigao novi gol za TV špice.

Konačnih 3:0 postavio je upravo defanzivac „orlova“ Tomović, koji je u 76. minutu prošao kroz zadnju liniju Intera kao kroz švajcarski sir i pogodio sam ugao Handanovićevog gola. Bila je ovo utakmica za pamćenje bivšeg Zvezdinog defanzivca, i noć za zaborav bivšeg kapitena crveno-belih Nemanju Vidića.

U poslednjem meču 6. kola Serije A, Napoli je pod Vezuvom sa 2:1 savladao Torino. Gosti su poveli pogotkom Kvaljarele u 14. minutu na fantastičnu asistenciju još jednog bivšeg Zvezdinog igrača Nikole Maksimovića.

Ipak, Napoli je na vreme stigao do izjednačenja, pošto je u 55. minutu precizan bio Insinje. Preokret i tri boda timu iz grada pod Vezuvom doneo je Španac Kaljehon u 72. minutu.