0

Kvalifikacije za Ligu Evrope: Fin učinak Hrvata, goleada u Sarajevu

Objavljeno: 21.08.14 u 23:50

Odigrani su svi prvi mečevi kvalifikacija za Ligu Evrope, a malo je onih timova koji se mogu podičiti već obezbeđenim plasmanom u drugo po jačini takmičenje u Evropi. Dobar bilans imali su klubovi iz Hrvatske koji su zabeležili dve pobede i jedan remi.

Liga Evrope

Najubedljiviji trijumf ostvario je Dinamo iz Zagreba. „Modri“ su na iznenađenje mnogih sa 3:1 savladali u gostima rumunski Petrolul predvođen Adrijanom Mutuom. Poveli su Zagrepčani pogotkom Ćopa iz penala u 29. minutu. U poslednjim sekundama prvog poluvremena izjednačio je Tamuz. U nastavku Ćop je drugim golom na utakmici u 80. minutu ponovo doneo prednost Dinamu, a konačnih 3:1 postavio je Mačado u nadoknadi vremena.

Rjeka je na svojoj Kantridi sa minimalnih 1:0 savladala Šerif golom Leovca, dok je Split na svom terenu igrao 0:0 protiv Torina.

Zanimljivo je bilo i na Koševu, gde je Sarajevo sa 3:2 poraženo od Borusije iz Menhengladbaha. Nemci su poveli u 11. minutu golom Hana, da bi Puzigaća u 26. poravnao na 1:1. Ipak, do kraja prvog poluvremena Menhengladbah je ponovo poveo golom Hrgota u 41. minutu.

Sarajevo je u drugom poluvremenu ponovo stiglo do izjednačenja, a precizan je bio Duljević. Konačnih 3:2 za Borusiju u 73. minutu postavio je drugim golom na utakmici Hrgota.