0

SP: Humels odveo Pancere u polufinale (VIDEO)

Objavljeno: 04.07.14 u 19:58

Panceri su u polufinalu Svetskog prvenstva u Brazilu. Golom Humelsa u 13. minutu Nemci su slavili nad Francuzima i prošli među četiri najbolje ekipe. Čekaće boljeg iz duela Brazila i Kolumbije, koji je na programu od 22.00 časova.

Francuska-VS-Nemacka

Kraj

19.54 Fenomenalna odbrana Nojera.

19.50 Poslednja izmena za Nemce. Na teren će Kramper, izlazi Kros

19.49 Igra se 91. minut, Panceri su nadomak polufinala. Igraće se četiri minuta

19.46 Nova prilika za Nemce da stave tačku na meč. Širle opet ne uspeva

19.44 Dešan pravi poslednju izmenu. Teren je napustio Valbuena, ušao je Olivije Žiru.

19.43 Lev izlazi, umesto njega u igri je Mario Gece

19.42 Ogromna šansa Nemaca da udvostruče vođstvo. Velike prilike za Milera i Širlea, prvi je promašio loptu, a drugi šutirao direktno u Lorisa. Igrao se 82. minut, moglli su apanceri da ree pitanje pobednika.

19.33 Drugu izmenu vrši DešanKabaj izlaziRemi je na terenu.

19.30 Sako se izgleda povredio. Umesto njega ulazi Loran Koščelni.

Humels

19.27  Klose izlazi, a na terenu je Širle. Prva izmena na meču.

19.22 Veći posed lopte imaju Francuzi, Nemci čuvaju rezultat i vrebaju kontre

19.19 Varan je pokušao glavom, Nojer bio na pravom mestu

19.09 Dobara prlika za Francuze da preko prekida izjednače, ništa od toga

19.06 Francuzi prvi prete u nastavku. Švajnštajger je oborio Grizmana u šesnaestercu, ali ponovo nema penala

18.43 Sada Francuzi traže penal, sudija je ponovo u pravu. Posle udarca Benzeme glavom, lopta je pogodila u ruku Humelsa

18.38 Najbolja šansa do sada za Francuze. Valbuena je prvo šutirao, Mojer odbranio, Benzema posle odbijene lopte izblokiran. Posle kornera nije bilo opasnosti

18.28 Opasan napad Nemačke, Miler ipak nije mogao do lopte, Loris je bio brži, a pomogao mu je Evra.

18.26  Nemci traže penal, ali Argentinac Pitana odmahuje rukom. Klose je pao posle duela sa Debušijem

18.14 GOOOOOOL 1:0 za Nemačku. Strelac je Humels. Gotovo bez ikakve igre u 13. minutu dolaze do vođstva

18.10 Dobar pokušaj Benzeme, pored gola

18.05 Prvo uzbuđenje pred francuskim golom, izblokiran pokušaj Nemaca

18.02 Prvi četvrtfinalni meč je počeo,

Tok meča

FRANCUSKA – NEMAČKA 0:1 (0:1)

13′ Humels

Stadion: Mario Filjo (Marakana) u Rio de Žaneiru (kapacitet 76.804 mesta). Sudija: Nestor Pitana (Argentina).

FRANCUSKA: Loris – Debuši, Varan, Sako (Koščelni) , Evra – Kabaj (Remi), Matuidi – Pogba, Valbuena (Žiru), Grizman – Benzema.

NEMAČKA: Nojer – Lam, Boateng, Humels, Hevedes – Švajnštajger, Kedira – Miler, Kros (Kramper), Ozil (Gece) – Klose (Širle).

„Nema sumnje da će to biti zanimljiv meč. Oni su ekipa koja poseduje mnogo kvalitetnih igrača. Međutim, i mi imamo svoje adute. Moramo da se držimo onog što radimo najbolje, da igramo svoju igru i sve će doći na svoje. Ne smemo da se zanosimo previše. Samo tako ćemo moći da prođemo dalje. A ja verujem da hoćemo“, poručio je Mamadu Sako, defanzivac Francuske.

I dok se duel sprema, bivši saigrači iz Reala iz Madrida, a budući rivali na terenu, Mesuit Ozil i Karim Benzema razmenili su prijateljske reši putem „Tvitera“. Na društevenoj mreži i privatno ova dvojica momaka se jako dobro slažu. Na terenu: sigurno će biti druga priča.

Derbi meč je pred nama i sasvim sigurno još jedan spektakl…

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.