0

Kostarikanci okrenuli Urugvajce (VIDEO)

Objavljeno: 14.06.14 u 22:54

Prvo veliko iznenađenje na Svetskom prvenstvu u Brazilu napravila je reprezentacija Kostarike koja je u prvom meču D grupe savladala Urugvaj sa 3:1 (0:1).

urugvaj-kostarika

Polufinalisti prethodnog Svetskog prvenstva nije bilo dovoljno ni to što je posle prvih 45 minuta imao prednost od jednog gola pošto su Kostarikanci u drugom poluvremenu bili daleko bolji rival koji je koristio svaku ukazanu priliku.

U drugom meču od ponoći igraju Engleska i Italija.

Tok meča:

90+5′ – Kostarikanci su napravili veliko iznenađenje na startu takmičenja u grupi D pošto su savladali nekadašnjeg prvaka sveta, a uz sve to Urugvaj u naredna dva meča ne može da računa na Maksija Pereiru koji je na kraju dobio crveni karton

84′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Umesto eventualnog izjednačenja videli smo još jedan gol u mreži Urugvaja,a  strelac za 1:3 je bio Urenja

77′ – Kostarika iskusno čuva stečenu prednost, Urugvaj praktično bez šanse za izjednačenje

57′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, za samo tri minuta Kostarika je napravila preokret, strelac je Oskar Duarte posle odlične akcije nakon prekida

54′- GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 1:1. Ispalatio se pritisak Kostarikancima, Bolanjos je centrirao, a Kempbel je odličnim drop-kik udarcem savladao Musleru

50′ – Kostarika se ne predaje, imali su dobru priliku na početku drugog poluvremena, ali je lopta prohujala pored gola

46′ – Počelo je drugo poluvreme, sa centra su krenuli Urugvajci koji posle prvih 45 minuta imaju minimalno vo]stvo od 1:0

43′ – U poslednjih desetak minuta nije bilo previše uzbuđenja na utakmici, Urugvajci su posle vođstva odlučili da se povuku i čekaju priliku iz kontranapada, a to je moglo da im se osveti da je Đankarlo Gonzales bio bliži lopti koja je prohujala pored gola Muslere

31′ – Odlična prilika za Kostariku odnosno za štopera Gonzalesa, ali je Muslera zaustavio njegov udarac iz povoljne pozicije

23′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL,  Kavani realizuje penal za Urugvaj – 1:0

22′ Penal za Urugvaj, Lugano je pao posle povlačenja Žuniora Dijaza

16′ – Kavani propušta najbolju priliku na meču, lopta se odbila od jednog igrača iz odbrane Kostarike, centarfor Urusa je hvatao volej, ali mu je lopta prešla preko noge i otišla preko gola

15′ – Urugvajci postižu gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda

12′ – Nakon početne inicijative Urugvaja Kostarika je uspela da uspostavi ravnotežu i ozbiljno preti golu rivala

7′ – Forlan nije iskoristio grešku odbrane Kostarike, mogli su Urusi do ranog vođstva

1′ – Utakmica je počela, Urugvajci od starta krenuli u juriš ka golu Kostarike

Stadion: Plasido Aderaldo Kastelo
Gledalaca: oko 60.000
Sudija: Feliks Brih (Nemačka)

Urugvaj: Muslera, Lugano, Pereira, Kaseres, Godin, Rodrigez, Gargano, Arevalo, Forlan, Kavani, Stuani

Kostarika: Navas, Umana, Dijaz, Duarte, Gamboa, Gonzales, Borhes, Bolanos, Teheda, Ruiz, Kempbel

U prvom meču grupe D sastaju se Urugvaj i Kostarika koji će se sa Italijom i Engleskom boriti za dva mesta koja vode u osminu finala.

Tim Oskara Tabareza je jedan od pritajenih favorita ovog takmičenja, a toj pretpostavci u prilog možemo da dodamo da su urugvajci na prethodnom Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi stigli do polufinala.

Za današnji meč u kojem su apsolutni favoriti protiv Kostarike u timu Urugvaja zbog povrede neće biti najboljeg igrača ove selekcije – Luisa Suareza.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.