0

Sudija poklonio pobedu Brazilu na otvaranju SP

Objavljeno: 12.06.14 u 23:54

U prvoj utakmici 20. Svetskog prvenstva domaćin takmičenja reprezentacija Brazila savladala je selekciju Hrvatske sa 3:1 (1:1) u prvom meču grupe A odigranom na Korintijans areni u Sao Paulu pred oko 65.000 gledalaca.

nejmar-gol-brazil-hrvatska

Junak pobede „karioka“ je dvostruki strelac Nejmar koji je najpre u prvom poluvremenu izjednačio na 1:1 nakon što je Marselo autogolom doveo u vođstvo Hrvate, koji posle ovog meča imaju za čim da žale. Pored Nejmara najzaslužniji za trijumf domaćina je i japanski sudija Nišimura koji je u 71. minutu dosudio nepostojeći penal za ekipu Felipa Skolarija.

Imali su „vatreni“ nekoliko prilika da dođu do izjednačenja, ali nisu uspeli u tom. Ono što njima nije pošlo od ruke jeste Oskaru u sudijskoj nadoknadi vremena kada je postavio konačan rezultat – 3:1.

U drugom meču grupe A u petak od 18.00 časova po srednjeevropskom vremenu sastaju se Kamerun i Meksiko.

Tok meča:

90+4′ – Sudija Nišimura, koji se nije proslavio na večerašnjem meču, svira kraj utakmice koju je sa 3:1 dobila selekcija Brazila, mada je prilično diskutabilno da li se radi o zasluženom trijumfu pošto je penal iz kojeg je Nejmar doveo u prednost „karioke“ u najmanju ruku sumnjiv.

90+1′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, 3:1 za Brazil, Oskar postiže prelep gol u samoj završnici špic udarcem sa oko 20 metara od gola Pletikosa. Pre toga je Sezar odbranio odličan udarac Perišića

88′ – Nejmara menja Ramireš

86′ – Sezar brani odličan udarac Luke Modrića

83′ – Još jedna diskutabilna odluka japanskog sudije koji je sudio prekršaj Olića nad golmanom Sezarom u gol šansi za Hrvate

78′ – Rebić menja Jelavića

77′ – David Luiz usamljen kao duh na petercu hrvatske reprezentacije nije uspeo da pogodi gol Pletikose odosno prebacio je prečku udarcem glavom

71′GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Nejmar realizuje penal, ali je Pletikosi malo nedostajalo da zaustavi loptu da pređe gol liniju

69′ – Penal za Brazil, sudija Nišimura svira kazneni udarac zbog navodnog potezanja Freda od strane Lovrena koji je zbog prigovora dobio  žuti karton

68′ – Bernard menja neprimetnog Hulka

65′ – Ćorluka dobija žuti karton zbog prekršaja nad Nejmarom koji je bio sebičan nije dodao loptu do saigrača koji je bio daleko boljoj poziciji

63′ – Ernaneš menja Paulinja u selekciji Brazila

61′ – Prva izmena, Brozović menja Kovačića u reprezentaciji Hrvatske

55′ – U međuvremenu su zapadne komšije uspostavile kontrolu igre i sada oni dominiraju, ali bez konkretne opasnosti za gol Brazila

50′ – Hrvati su prepustili inicijativu domaćinu koji ne uspeva da probije dupli blok koji su postavili „vatreni“ ispred svog gola

46′ – Počelo je drugo poluvreme, selektori Skolari i Kovač nisu napravili nijednu izmenu u pauzi

45+2′ – Kraj prvog poluvremena – 1:1, Brazil više drži loptu u nogama, ali je Hrvatska konkretnija. Na kraju je nerešen rezultat i najrealniji ishod.

45′ – Igraće se dva minuta nadoknade izgubljenog vremena

42′ – Slobodan udarac za Brazil na oko 25 metara od golaHrvatske, ali nejmar pogađa Rakitića u živom zidu

37′– Oskar je dobro prodro po levoj starni, ali nije na pravi način asistirao svojim napadačima

29′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Nejmaaaaaaaar, posle solo prodora najboljeg igrača brazilskog tima došlo je do izjednačenja 1:1. Šutirao sa oko 20 metara, lopta nije bila jaka, ali je bila izuzetno precizna, čak je i okrznula levu stativu Pletikosinog gola

<iframe width=“640″ height=“405″ src=“//rutube.ru/play/embed/7029915″ frameborder=“0″ webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>

29′ – Jelvaić je mogao da duplira prednost Hrvata, ali je Sezar bio siguran

27′ – Prvi žuti karton dobio je dobio Nejmar zbog udaranja laktom Rakitića

22′ – Pletikosa brani odličan udarac Oskara

20′ – Gužva u kaznenom prostoru Hrvatske, ali Pletikosa lako hvata loptu posle centaršuta Hulka

15′ – Odlična šansa za Brazil, ali na centaršut sa desne strane kasne i Fred i Nejmar

11′GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, prvi gol na Svetskom prvenstvu postigao je Nikica Jelavić, koji se najbolje snašao u šesnaestercu Brazila posle centaršuta Olića. Gol je na kraju ipak pripisan Marselu koji je savladao svog golmana i tako postao prvi igrač koji je Mondijal otvorio autogolom

7′ – Olić je imao vrlo dobru šansu, ali je lopta posle njegovog udarca glavom prošla na pola metra od desne stative Sezarovog gola

6′ – Prvu polupriliku su imali Brazilci, ali udaraca Luiza nije bio velika pretnja Pletikosi koji je lako uhvatio loptu

1′ – Početni udarac izvelu su Hrvati, počelo je 20. Svetsko prvenstvo u fudbalu

Stadion: Arena Korintijans (Sao Paulo)
Gledalaca: 65.000
Sudija: Nišimura (Japan)

Brazil: Sezar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Paulinjo, Luis Gustavo, Hulk, Oskar, Nejmar, Fred

Hrvatska: Pletikosa, Srna, Ćorluka, Lovren, Vrsaljko, Kovačić, Modrić, Rakitić, Perišić, Olić, Jelavić

Svečanom ceremonijom otvaranja i utakmicom Brazil – Hrvatska večeras je na novom stadionu Korintijansa u Sao Paulu počelo jubilarno 20. Svetsko prvenstvo u fudbalu.

Brazil će posle 64 godine ponovo biti domaćin najvažnijeg međunarodnog fudbalskog takmičenja.

Titulu brani reprezentacija Španije, a velikog konkurenta imaće u selekciji domaćina, koja je trofej namenjen najboljoj selekciji osvajala pet puta – 1958, 1962, 1970, 1994. i 2002. godine.

Mundijal traje do 13. jula i za to vreme će se 32 ekipe boriti za titulu svetskog prvaka koja donosi nagradu od 35 miliona dolara. Biće odigrane 64 utakmice na 12 stadiona, od kojih je sedam izgrađeno za potrebe SP, dok su ostali renovirani.

Prvi put u istoriji svetskih šampionata biće korišćena tehnologija na gol liniji, sistem koji bi trebalo da pomogne sudijama u donošenju odluka prilikom sumnjivih situacija.

Na taj način neće se ponoviti nepravda sa prethodnog Mundijala u Južnoj Africi kada reprezentaciji Engleske nije priznat regularan pogodak Frenka Lamparda u meču osmine finala protiv Nemačke, što je bio jedan od momenata koji je odredio pobednika tog meča.

Novina u odnosu na ranija takmičenja je i „nestajući“ sprej, koji će sudije koristiti kako bi na najbolji način odredili udaljenost „živog zida“ prilikom slobodnih udaraca.

Trideset dve ekipe podeljene su u osam grupa, a plasman u narednu fazu takmičenja izboriće dve prvoplasirane selekcije.

Svečano otvaranje počinje u 20 sati i 15 minuta po srednjeevropskom vremenu i prema rečima organizatora pokazaće svu raznolikost i lepotu Brazila.

Najavljeno da će se na sceni pojaviti više od 600 akrobata, gimnastičara, trampolinista, izvođača kapoere, hodače na štulama i ostalih zabavljača.

Službenu pesmu prvenstva „Svi smo jedno“ (We Are One) izvešće svetska zvezda Dženifer Lopez, poznati reper Pitbul i brazilska pevačica Klaudija Leite.

Grupa A: Brazil, Hrvatska, Kamerun, Meksiko.
Grupa B: Španija, Holandija, Čile, Australija.
Grupa C: Kolumbija, Grčka, Obala Slonovače, Japan.
Grupa D: Urugvaj, Engleska, Kostarika, Italija.
Grupa E: Švajcarska, Ekvador, Francuska, Honduras.
Grupa F: Argentina, Bosna i Hercegovina, Iran, Nigerija.
Grupa G: Nemačka, Portugalija, Gana, SAD.
Grupa H: Belgija, Alžir, Rusija, Južna Koreja.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na na našem Tviter nalogu.