3

Zvezda zasijala u punom sjaju, crveno-beli brojali do pet! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 29.03.14 u 19:23

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom stadionu ekipu Voždovca rezultatom 5:1 (4:0) u 21. kolu Jelen Superlige.

Zvezda je pitanje pobednika rešila već u prvih 45 minuta kada je bilo 4:0. Strelci za crveno-bele bili su Milijaš u 17, Dauda u 29, Lazović u 32. i Mrđa u 45. i 62. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Sekulić u 54. minutu.

Crveno-beli sigurno ostati na liderskoj poziciji na tabeli pošto ima četiri boda više od Partizana koji u nedelju od 14.30 gostuje OFK Beogradu.

Tok meča:

90′ – KRAJ! Ubedljiva pobeda Crvene zvezde!

89′ – Ponovo je Mrđa u šansi, nakon centaršuta sa levog krila u poslednjem trenutku ispred napadača domaćih, jedan defanzivac izbacuje loptu u korner.

85‘ – Mirna igra na terenu, i jedni i drugi čekaju poslednji sudijski zvižduk.

77′ – Opasan pokušaj Milijaša iz slobodnog udarca sa 22 metra, ali je Supić izbacio loptu u korner. Druga izmena, Rakić menja Lazovića.

69′ – Sjajan solo prodor Ninkovića po levom boku, centrirao za Mrđu, kojeg je lopta za malo preletela.

63′ – Prva izmena u timu Zvezde, Savićević menja Daudu, koji ne krije nezadovoljstvo izlaskom iz igre.

62′ – GOOOOOOOL! Predivan pas Milijaša za Mrđu, koji izlazi sam na golmana i pogađa prvi ugao!

61′ – Lazović u odličnoj prilici, centrirao je Mijailović sa levog krila, a vezista crveno-belih šutirao preko gola.

59′ – Šansa za Zvezdu nakon dugog napada, Lazović centrira sa desne strane, ali je Mrđa kratak u skoku.

54′ – GOOOOOL! 4:1, pogodak postiže Sekulić. Nakon dubinske lopte, Sekulić je najpre pogodio stativu, lopta se od odbila do njega, pa mu nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu.

53′ – Dobra prilika za goste, Karaklajić iskosa sa desne strane šutira pored stative.

49′ – Drugo poluvreme počinje smireno, Zvezda čuva loptu i rezultat. Mrđa i Lazović su se našli u ozbiljnoj prilici, ali rezultat ostaje nepromenjen

44′ – GOOOOOOL! 4:0 za Zvezdu! Dauda je proigrao Mrđu, koji se odlično ubacio iza leđa odbrane Voždovca i preciznim udarcem levom nogom poslao loptu pod prečku

41′ – Meč je prilično otvoren na obe strane, gosti i dalje žele da se nadigravaju, a sada se u šansi našao Marušić koji sa desetak metara šutira direktno u Bajkovića.

36′ – Nova sjajna akcija domaćih, Lazović je posle pasa Mrđe proigrao Daudu, koji šutira za malo pored gola.

32′ – GOOOOOOL! Prelepa akcija, posle duplog pasa Ninkovića i Daude, vezista crveno-belih je nesebično proigrao Lazovića koji zakucava loptu pod prečku

31′ – Velika šansa za goste, posle akcije po levoj strani, lopta je došla do usamljenog Babovića koji iskosa sa sedam metara šutira pored gola.

28′ – GOOOOOOOOOOOOOOOL, Daudaaaa, Milijaš dodaje do Mrđe koji upošljava Daudu koji rutinski pogađa mrežu Voždovca

27′ – Odlična prilika za Milijaša, izrađen prekid, Lazović je dodao do kapitena koji šutira oštro, ali je Supić bio namestu

23′ – Dauda sa svega 10-ak metara potpuno sam mlako šutira pa Supiću nije bilo tеško da uhvati loptu

17′ – GOLLOOOOOOOOOOOOOOOOOL, kapiten Nenad Milijaš odličnim udarcem po zemlji sa oko 20 metara uspeo je da savlada Supića i dovede Zvezdu u vođstvo

12′ – Prvu nešto bolju priliku imao je Abiola Dauda, ali nije najbolje zahvatio loptu u kaznenom prostoru gostiju

9′ – Crvena zvezda ima terensku inicijativu, ali još uvek nije bilo nijedne konkretne akcije posle koje bi golman Supić morao da brine

3′ – Prva sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Voždovca. lopta pogađa u predelu ruke jednog defanzivca gostiju, ali sudija Obradović ne svira ništa, sasvim opravdano

1′ – Zanimljivo je da su fudbaleri Voždovca odlučili da poremete svog domaćina tako što su odabrali da u prvom poluvremenu napadaju ka južnoj, a u drugom ka svernoj tribini što je van ustaljene prakse kada Crvena zvezda igra na svom stadionu.

Stadion: Crvene zvezde
Gledalaca: oko 12.000
Sudija: Srđan Obradović

Crvena zvezda: Bajković, Pečnik, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Kovačević, Lazović, Milijaš, Ninković, Mrđa, Dauda.

Voždovac: Supić, Dukić, Vasiljević, Projić, Božić, Milovanović, Sekulić, Marušić, Babović, Obradović, Pavićević

Crvena zvezda posle 10 vezanih ligaških pobeda koje su joj uz kiks Partizana u Novom Pazaru na početku drugog dela sezone donele prvo mesto na tabeli danas od 17.30 časova na Marakani dočekuje ekipu Voždovca.

Pored toga što bi im novi trijumf garantovao ostanak na vrhu tabele crveno-beli imaju dodatni motiv u duelu sa „zmajevima“ pošto ih je gradski rival u prvom delu sezone savladao sa minimalnih 1:0 na stadionu Obilića na Vračaru.

„Znamo kako moramo da igramo ako hoćemo da osvojimo tri boda protiv Voždovca. Mnogo radimo na taktici i videćemo šta će da bude. U dobroj su formi, to je dobro balansiran tim i samo s maksimalnom ozbiljnošću možemo do cilja. Najopasniji su kao celina i imaju nekoliko dobrih igrača koji žele da igraju fudbal“ – rekao je trener Crvene zvezde Slaviša Stojanović novinarima na jučerašnjoj konferenciji za medije.

Usled povrede Marka Petkovića zbog koje će mladi reprezentativac morati da pauzira još nekoliko dana na poziciji desnog beka ponovo će najverovatnije igrati Nejc Pečnik.

Za razliku od prethodnog duela na klupi Voždovca više ne sedi Nenad Lalatović koji se preselio u Kruševac već Zoran Kiza Milinković koji se posle neuspešne epizode u Grčkoj vratio u srpski fudbal.

Na 10 kola do kraja Jelen Superlige Crvena zvezda ima bod prednosti u odnosu na Partizan i odavno je jasno da će se samo ova dva tima boriti za titulu, dok je Voždovac relativno siguran u sredini tabele sa 26 osvojenih bodova odnosno čak devet više od timova koji se nalaze u opasnoj zoni.

Rezultate utakmica svih fudbalskih, ali i liga u ostalim sportovima, možete da pronađete na našoj livescore stranici.