0

Mančester Siti osvojio Liga Kup! (VIDEO)

Objavljeno: 02.03.14 u 16:58

Mančester Siti je pobednik Liga Kupa za 2014. godinu. „Građani“ su u finalu na Vembliju savladali Sanderlend sa 3:1.

siti

Snaderlend je bolje otvorio ovaj meč i već u 10. minutu lepim golom Fabija Borinija je stekao prednost. Napadač „crnih mačaka“ je iskoristio kiks odbrane Sitija i svom timu je doneo prednost.

Sanderlend je uspeo da sačuva minimalno vođstvo do odlaska na odmor, ali je u drugom poluvremenu Siti bio daleko bolji.

Izjednačenje je stiglo u 55. minutu fantastičnim golom Jaje Turea. Šutirao je precizno sa 25 metara i pogodio same rašlje gola Snaderlenda.

Samo dva minuta kasnije „građani“ su preokrenuli. Aleksandar Kolarov je centrirao, a odbijena lopta je stigla do Samira Nasrija koji je sa ivice kaznenog prosatora uputio precizan udarac i preokreće rezultat.

Pobedu Sitja potvrdio je Hesus Navas u nadoknadi vremena posle kontranapada, iskoristivši odličnu asistenciju Jaje Turea .

Mančester Siti je tako došao do svog trećeg trofeja u Liga Kupu Engleske.

Manchester City 3-1 Sunderland ~ All Goals… by All_Goals