0

Šalke našao recept za ‘Apotekare’ (VIDEO)

Objavljeno: 15.02.14 u 20:29

U derbiju 21. kola nemačke Bundeslige, Šalke je kao gost savladao ekipu Bajer Leverkuzena rezultatom 2:1 (1:0).

Šalke

U duelu drugoplasiranog i četvrtoplasiranog slavila je slabije rangirana ekipa u nemačkom šampionatu. Šalke je poveo golom Leona Gorecke u 29. minutu, kada je izašao sam na golmana domaćih i loptu pospremio u mrežu.

Bajer je stigao do izjednačenja u 66. minutu, kada je Felipe Santana postigao autogol. Ipak, petnaestak minuta pre kraja susreta Klas-Jan Huntelar je postigao pogodak za pobedu i veliko slavlje gostiju iz Gelzerkirhena.

Nakon ovog kola Bajer Leverkuzen je ostao na 2. poziciji sa 43 boda, ali se zato 4. Šalke ovom pobedom približio na samo 3 boda zaostatka.