0

FA Kup: Čelsi i Sanderlend izborili plasman u naredno kolo (VIDEO)

Objavljeno: 05.01.14 u 17:40

Fudbaleri Čelsija i Sanderlenda bili su uspešni u 3. kolu FA kupa i pobedama nad Derbi Kauntijem, odnosno Karlajl Junajtedom, izborili plasman u narednu rundu takmičenja.

Čelsi je teže nego što se očekivalo uspeo kao gost da savlada Derbi Kaunti sa 2:0 (0:0). Izabranici Žozea Murinja su imali nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu i najbliži postizanju gola bili kada je Ramires pogodio stativu.

Pitanje pobednika rešeno je u intervalu od 66. do 71. minuta, kada je najpre Džon Obi Mikel, nakon centaršuta Vilijana, pogodio mrežu domaćih za 1:0, a zatim i Oskar postavio konačnih 2:0.  Imao je Čelsi još nekoliko dobrih šansi da ubedljivije trijumfuje, ali promene rezultata nije bilo.

Sanderlend je na svom stadionu sa 3:1 (1:1) savladao ekipu Karlajl Junajteda. Strelci za ‘crne mačke’ bili su Džonson, O’Hanlon (autogol) i Ba, dok je počasni pogodak za goste postigao Robson u 43. minutu.