0

BL: Novi trijumf Bajerna, Dortmund ponovo kiksnuo

Objavljeno: 14.12.13 u 17:41

Danas je odigrano prvih 5 utakmica 16. kola Bundeslige. Bilo je uzbudljivo širom Nemačke, strelci su bili raspoloženi pa je postignuto fenomenalnih 18 golova na pet susreta.

Augsburg je na svom terenu savladao ekipu Braunšvajga sa ubedljivih 4:1 (3:0). Sve dileme oko pobednika na ovom susretu rešene su već u prvih 45 minuta, kada su domaći golovima Verhega u 23. minutu iz penala i Andre Hana u 30. i 33. minutu stigli do ubedljive prednosti 3:0. Gosti su na startu drugog poluvremena stigli do počasnog pogotka, pogotkom Oerla, da bi Halil Altintop u 75. minutu postavio konačnih 4:1.

Minhenski Bajern je nastavio svoj put ka odbrani titule prvaka Nemačke, pošto je na ‘Alijanc Areni’ savladao Hamburg sa 3:1 (1:0). Strelci za Bavarce bili su Mandžukić, Gece i Šaćiri, dok je počasni pogodak za goste postigao Lasoga.

Najuzbudjiviji susret odigrali su Hanover i Nirnberg i na kraju podelili bodove, pošto je bilo 3:3 (o:3). Iako su imali ogromnu prednost zahvaljujući golovima Hluseka u 30, Drmića u 38. i Nilsona u 41. minutu, gosti nisu uspeli da osvoje sva tri boda na ovom susretu. Za to su se pobrinuli Bitenkurt golom u 60. minutu, kao i dvostruki strelac za Hanover, Mame Biram Diuf golovima u samom finišu susreta.

Fudbaleri Hofenhajma uspeli su da zaustave Borusiju iz Dortmunda i da odigraju nerešeno, 2:2 (2:1). Domaći su poveli golom Ščiploka u 17. minutu, da bi na 2:0 povisio Voland dvadeset minuta kasnije. Gosti iz Dortmunda su uspeli da se vrate u meč uprkos zaostatku, najpre golom Aubamejanga u 44. minutu, da bi konačnih 2:2 postavio Pišček u 67. minutu. Ovim remijem Borusija se dodatno udaljila od samog vrha tabele.

Najnezanimljiviji susret su odigrali Majnc i Borusija Menhengladbah, pošto je konačan rezultat bio 0:0.