0

PL: Liverpul siguran, Stouk srušio Čelsi, Sautempton odoleo Sitiju (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.13 u 18:14

U subotnjem popodnevnom terminu, od 16 časova, odigrano je pet utakmica 15. kola Premijer lige u kojima je viđeno čak 16 golova.

Kristal Palas je na svom terenu savladao ekipu Kardifa rezultatom 2:0. Domaći su odlično otvorili meč i stigli do prednosti već u 6. minutu golom Kamerona Džeroma. Konačan rezultat, i sve dileme oko pobednika ovog susreta razrešio je Maruan Šamak kada je u 58. minutu postigao pogodak za 2:0. Nakon ove pobede Kristal Palas se nalazi na 18. poziciji sa 13 osvojenih bodova, dok je Kardif dve pozicije bolje plasiran sa bodom više.

Fudbaleri Liverpula savladali su na „Enfildu“ ekipu Vest Hema rezultatom 4:1 u meču koji su obeležila čak tri autogola. ‘Redsi’ su tek u finišu prvog poluvremena, tačnije 42′ minutu, uspeli da stignu do vođstva autogol Gaja Demela. Na 2:0 povisio je Mamadu Sako već nakon dva minuta igre u drugom poluvremenu. Nadu u bolji rezultat fudbalerima Vest Hema vratio je Martin Škrtel autogolom u 66. minutu. Ipak, golovima Luisa Suareza u 80. i još jednim autogolom, ovoga puta Džoija Obrajana, Liverpul je stigao do ubedljive pobede 4:1. Nakon ovog trijumfa klub sa Enfilda je stigao do 2. pozicije sa 30 osvojenih bodova, 4 manje od prvoplasiranog Arsenala. S druge strane, Vest Hem ostaje na 17. poziciji sa 13 bodova.

Sautempton je uspeo da napravi iznenađenje i da ostane neporažen u duelu sa Mančester Sitijem. Iako su sjajno otvorili meč, golom Aguera već u 10. minutu, gosti nisu uspeli da stignu do sva tri boda. Za to se pobrinuo Pablo Osvaldo prelepim pogotkom u 42. minutu. Nakon ovog remija Mančester Siti je pao na 4. poziciju sa 29 bodova, dok je Sautempton osmoplasirani sa 23 boda.

Fudbaleri Stouka naneli su novi ozbiljan udarac Čelsiju i Žozeu Murinju, pobedom 3:2 u meču punom preokreta. Čelsi je poveo golom Šurlea u 10. minutu, zatim je Stouk preokrenuo rezultat u svoju korist preko Krauča i Ajrlanda, da bi Šurle svojim drugim golom na meču, u 53. minutu, poravnao rezultat na 2:2. I kada je već delovalo da će meč biti završen podelom bodova i bez pobednika, Asaidi uspeva da postigne pogodak za 3:2 i veliko slavlje Stouka. Nakon ovog trijumfa Stouk je napredovao do 12. pozicije na tabeli i sada ima 17 bodova, dok je Čelsi pao na 3. poziciju sa 30 osvojenih bodova.

Norič je kao gost uspeo da savlada ekipu Hal Sitija sa 2:0. Strelci su bili Geri Huper u 13. i Liroj Fer u 89. minutu susreta. Nakon ovog kola oba tima imaju po 17 osvojenih bodova.