0

Partizan jesenji prvak, Brašanac presudio Čuki (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.13 u 16:59

Fudbaleri Partizana uspeli su golom Darka Brašanca u 62. minutu da savladaju ekipu Čukaričkog sa 1:0 (0:0) u meču 15. kola Jelen Superlige čime su obezbedili nezvaničnu titulu jsenjeg prvaka pošto su postali nedostižni za Crvenu zvezdu koja će u ovoj rundi takmičenja dočekati Vojvodinu na svom stadionu.

Ključni detalj meča desio se u 62. minutu kada je Darko Brašanac krunisao golom odličan kontranapad svog tima koji je u drugom poluvremenu i bio bolji rival, za razliku od prvih 45 minuta kada je domaći tim propustio svoje prilike. Crno-beli su tako vezali četvrti uzastopni trijumf u prvenstvu, nakon poraza u „večitom derbiju“, a zanimljivo je da su do pozitivnih rezultata došli u momentima kada su ostali bez napadača.

Evo i prvih utisaka trenera ekipa neposredno po oknčanju meča.

„Za ovaj rang takmičenja je potrebno i malo sreće koju ipak moramo da zaslužimo. Primili smo gol posle kontre nakon našeg kornera. Dali smo sve od sebe, trudili smo se maksimalno. Sledi nam analiza urađenog u prvom delu sezone. Nadamo se da nam se na proleće neće ponavljati ovakve greške“ – rekao je psole meča trener Čukaričkog Vladan Milojević.

Vuk Rašović je iskoristio priliku da čestita navijačima i da se zahvali igračima na osvajanju jesenje titule.

„Čestitam jesenju titulu svima koji vole Partizan, nadam se da ćemo biti bolji na proleće. Drago mi je da je ekipa dobro reagovala posle slabog dana u Subotici. Ipak, neke stvari ćemo morati da menjamo, ali o tome ćemo posle dva-tri dana pauze“ – kazao je trener crno-belih  Vuk Rašović.

Tok meča:

Golman Vladimir Stojković je bacio dres navijačima Partizana pozdravljajući se sa njima pošto mu je istekao ugovor sa klubom i verovatno će karijeru nastaviti u inostranstvu.

90+3′ – Sudija Bojan Nikolić je odsvirao kraj. Partizan je pobedio i osvojio jesenju titulu prvaka pošto će bez obzira na ishod meča između Crvene zvezde i Vojvodine biti prvi na tabeli

90‘ – Igraće se tri minuta sudijske nadoknade izgubljenog vremena

90′ – Počeo je poslednji minut meča, rašović pravi treću izmenu, izlazi Saša Ilić koji je kapitensku traku predao Valdimiru Stojkoviću, a u igru ulazi defanzivac Saša Ivković

88′ – Petar Grbić menja Filipa Malbašića

84′ – Treća izmena u Čuki, Dinčić menja Pavlovića. Strelac gola za Partizan Darko Brašanac dobija žuti karton

82′ – Još desetak minuta do kraja meča, domaći tim nikako ne uspeva da se približi golu gostiju i tako pokuša da dođe do izjednačenja, dok crno-beli sa druge strane svoju priliku čekaju iz kontranapada

76′ – Sekulić menja Stojiljkovića u redovima Čukaričkog

74′ – Nesmotren potez Nikole Ninkovića koji je posle sudijskog zvižduka napucao loptu u jednog fudbalera Čukaričkog, ali na njegovu sreću nije kažnjen zbog toga

70′ – Nikola Ninković zbog prigovora dobija žuti karton

68‘ – Matić izvodi slobodan udarac sa oko 22-23 metra od gola Stojkovića, ali lopta odlazi preko gola

64′ – Prva izmena u Partizanu, Predraga Luku menja Nikola Ninković

62′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOL 0:1, Odlična akcija Partizana koja je tekla kao po koncu okončana je lepim pogotkom Darka Brašanca koji je iskoristio vrlo dobru asistenciju kapitena Saše Ilića

59′ – Luka hvata volej na nekih 25 metara od gola Čukaričkog, ali lopta ide pored gola domećg tima

58′ – Prvi žuti karton dobija Miloš Ostojić zbopg prekršaja nad Milošem Jojićem

54′ – Odličan udarac Saše Ilića sa velike udaljenosti, ali lopta prolazi tik pored stative Ristićevog gola

51′ – Sada i Petrović šutira u okvir gola domaćeg tima, ali ponovo brani Ristić

49′ – Ristić brani udarac Brašanca, prva prava prilika za Partizan

48′ – Obradović uspeva da zaustavi Stojiljkovića u odličnoj solo kaciji

46′ – Počelo je drugo poluvreme, u koje su fudbaleri Partizana kao i na startu utakmice krenuli u napad, videćemo koliko dugo će to trajati

Nešto bolji rival u prvih 45 minuta u veoma tvrdom meču bio je Čukarički koji je imao dve izgledne prilike, za razliku od Partizana koji nije ozbiljnije ugrozio golmana Ristića. Pomoćni trener Partizana Zvonko Varga je po okončanju prvog poluvremena izjavio da njegovom timu nedostaje pravi špic kako bi postigli gol iako je očigledno da u igri crno-belih škripi u veznom redu koji ne uspeva da stvori šansu. Sa druge strane Vladimir Janković, pomoćni trener u Čukaričkom, je rekao da domaći tim ima razloga za žal zbog propuštene šanse, ali su zadovoljni igrom odbrane i veznog reda.

45+1′ – Kraj prvog poluvremena

45′ – Sudija Nikolić je prvi deo meča produžio za jedan minut

43‘ – Obradović iz solidne pozicije šutira katastrofalno, daleko iznad gola

40‘ – Dobra akcjia Partizana, ali su se na kraju spetljali Brašanac i Malbašić

36‘ – Ponovo je u dobroj prilici bio Slavoljub Srnić, ali su defanzivci Partizana dobro reagovali i izbacili loptu u korner

34′ – Luka šutira preko gola, a pored toga je bio i u ofsajdu

30′ – Malbašić šutira glavom, ali veoma loše i daleko od gola Ristića

26′ – Samo minut kasnije još jednu priliku je imao domaći tim, ali je Bojan Ostojić posle kornera uspeo da promaši celu loptu u petercu gostiju

25′ – Slavoljub Srnić je posle odličnog solo prodora izašao sam pred golmana Partizana, ali je Stojković odlično reagovao skinuvši zicer napadaču Čukaričkog

20′ – Na tribini na kojoj se nalaze navijači Partizana razvijen je transparent u kojem se prozivaju srpski mediji koji prema njihovom mišljenju lažima na njihov račun podižu tiraž

16′ – Dobra akcija Filipa Stojkovića i Slavoljuba Srnića, ali loptu ispred Stojiljkovića izbacuje Saša Marković

13′ – Nakon početne inicijative crno-belih (na ovom meču crnih) Čukarički je uspeo da se konsoliduje i u poslednjih nekoliko minuta drži loptu u svojim nogama

9′ – Prva izmena na meču Boljević menja Pjasentina

7′ – Povredio se levi bek domaćeg tima Pjasentin, koji je od trenera Milojevića zatražio izmenu

3′ – Petrović je oborio Filipa Stojkovića u svom šesnaestercu, ali nije bilo ništa od jedanaesterca. Čini se da je sudija Bojan Nikolić mogo da pokaže na belu tačku

1‘ – Već na samom startu Partizan je najavio ofanzivnu igru, ali je centaršut Malbašića Pjasentin izbacio daleko od gola domaćeg tima

Treneri Milojević i Rašović su odlučili da na teren izvedu sledeće sastave:

Čukarički: Ristić, Ostojić, Pjasentin, Pavlović, Stojković, D. Srnić, Todorović, Matić, Brežančić, S. Srnić, N. Stoiljković

Partizan: Stojković, Obradović, Ostojić, Stanković, Ne. Petrović, Malbašić, Marković, Jojić, Ilić, Brašanac, Luka.

U miru i tišini koje donose prazne tribine fudbaleri Partizana su ostvarili sve tri pobede u prethodna tri meča Jelen Superlige, ali će im najverovatnije biti neophodan i trijumf na današenjem meču 15. kola na Banovom Brdu protiv Čukaričkog kako bi obezbedili jesenju titulu.

Crno-beli u poslednje kolo prvog dela šampionata ulaze sa bodom prednosti u odnosu Crvenu zvezdu od koje je i izgubio poslednje bodove, da bi ptom usledile pobede protiv Donjeg Srema, Voždovca i Spartaka, međutim da sve ne bude toliko idilično pobrinuli su se upravo Subotičani koji su aktuelnog šampiona eliminisali iz Kup takmičenja pobedom u četvrtfinalnom duelu.

“Ovo je za nas veoma važan meč. Nije bilo dobro protiv Spartaka, moramo mnogo drugačije da uđemo u utakmicu. Čukarički je najprijatnije iznenađenje u ligi, igraju veoma dobro i vrlo su motivisani. Iza njih stoji zdrav klub, dobro ih poznajem, verujem da će igrati vrlo agresivno” – rekao je trener Partizana Vuk Rašović na konferenciji za novinare uoči ovog meča.

Sa druge strane Čukaričani nakon odličnog početka sezone kada su bili u samom vrhu tabele u poslednje vreme igraju prilično promenljivo što se odrazilo i na rezultate pa je ekipa iz Kupa ispala već u somini finala, a u poslednje četiri prvenstvene utakmice ostvarena je samo jedna pobeda uz jedan remi i dva poraza.

S obzirom da je domaći tim povratnik u elitu dva kluba se nisu međusobno sastala prethodne sezone, ali su tokom prethodnih godina igrali čak 26 puta, a Partizan je zabeležio čak 21 pobedu uz samo jedan trijumf „brđana“.