0

Kvalifikacije: Crna Gora bez baraža, pobeda Španaca, kiks Portugala (VIDEO)

Objavljeno: 11.10.13 u 23:45

Večeras su na programu mečevi pretposlednjeg kola kvalifikacija za SP 2014.

Aktuelni svetski prvaci, fudbaleri Španije overili su vizu za Brazil nakon što su kao domaćini savladali ekipu Belorusije rezultatom 2:1 golovima Ćavija i Negreda, dok je jedini pogodak za goste postigao Kornilenko u samom finišu utakmice.

Portugal je neprijatno iznenadio svoje navijače remijem sa Izraelom – 1:1. Portugal je poveo golom Koste u 27, a izjednačio je Basat u 85. minutu. Portugalci će definitivno ići u baraž, pošto kolo pre kraja imaju tri boda manje od Rusije.

Crnogorci su na Vembliju poraženi od domaćina Engleske rezultatom 4:1 i time izgubili svaku nadu da se plasiraju u baraž za plasman na SP 2014.  Englezi su poveli golom Runija u 49. minutu, a prednost je duplirao Bošković autogolom 13 minuta kasnije. Nadu gostima vratio je Damjanović u 71, ali je Tauzend pogotkom u 78. minutu povisio na 3:1. Konačan rezultat postavio je Staridž u nadoknadi sa bele tačke.

Kolo pre kraja, Englezi su prvi u grupi sa 19 bodova, Ukrajina ima 18, a Crna Gora 15 bodova.

Selekcija Bosne i Hercegovine deklasirala je na svom stadionu ekipu Lihtenštajna rezultatom 4:1 golovima Džeka u 27. i 39, Misimovića u 34. i Ibiševića u 38. minutu, dok je počasni pogodak za goste postigao Hasler u 61. minutu.

Fudbaleri Belgije pobedili su u Zagrebu selekciju Hrvatske rezultatom 2:1 (1:0) i obezbedili direktan plasman na SP 2014.

Junak u pobedi Belgijanaca bio je dvostruki strelac Romelu Lukaku, koji je naterao golmana Pletikosu da loptu vadi iz mreže u 15. i 38. minutu. Jedini pogodak za Hrvate postigao je rezervista Niko Kranjčar u 83. minutu.

Italijani su u nadoknadi vremena došli do remija u Danskoj 2:2. Italijani su poveli preko Osvalda u 28. minutu, ali je potom na scenu stupio Bendtner i sa dva gola preokrenuo u 45. i 79. minutu. Konačnih 2:2 postavio je Akvilani u nadoknadi vremena.

Završnicu na Mundijal obezbedili su Belgija, Švajcarska, Japan, Australija, Iran, Južna Koreja, Holandija, Nemačka, Italija, Amerika, Kostarika i Argentina.