0

LE: Eliminisani Udineze, Štutgart, Braga… prekid u Alkmaru (VIDEO)

Objavljeno: 30.08.13 u 00:49

uefa-europa-league-hymne-officiel_2

Odigrani su revanš mečevi plej ofa Life Evrope i postignuti su zaista zaimnljivi rezultati. Desila se gomila iznenađenja, pa krenimo redom.

Dan je počeo tako što je Sen Galen u sred Moskve izbacio Spartak rezultatom 2:4. Iako je Spartak imao prednost već posle 60 sekundi, švajcarci su potpuno preokrenuli najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu i naturalizovanom Beograđaninu Goranu Karanoviću. Sudbinu Moskovljana zapečatio je Dejan Janjatović u 88. minutu.

Pravu senzaciju priredili su fudbaleri Rijeke koji su u poslednjim trenucima utakmice eliminisali nemački Štutgart rezultatom 2:2 (u prvom meču je bilo 1:1). Klub sa Kantride je zbog većeg broja golova u gostima prošao dalje. Slavlje hrvatskoj ekipi doneo je Goran Mujanović u 94. minutu meča.

I francuski Sent Etjen je ostao bez LE. Danski Esbjerg je nakon pobede u prvom meču od 4:3, slavio i u revanšu  u Francuskoj sa 1:0.

Sjajne rezultate istočnoevropskih ekipa nastavio je Slovan iz Libereca. Česi su kući poneli kapital iz Udina od dva gola prednosti (3:1) i u revanšu odigrali nerešeno protiv italijanskog kluba sa 1:1.

Loše veče francuskih timova potvrdiola je eliminacija Nice koja je slavila u revanšu protiv kiparskog Apolona sa 1:0, ali je to bilo nedovoljno za prolazak u grupnu fazu pošto je u prvom meču bilo 2:0 za Apolon.

Veliki uspeh švajcarskih klubova mogao je da upotpuni Grashoper koji je savladao Fiorentinu u Italiji sa 1:0, a u prvom meču je bilo 2:1 za italijane, pa je zbog primljenog gola na svom terenu Grashoper ispao.

I za kraj večeri, poslednje veliko iznenađenje priredili su fudbaleri rumunskog Pandurija koji su savladali finalistu Lige Evrope iz 2011. godine portugalsku Bragu sa 2:0 u produžecima.

Utakmica između AZ-a iz Atromitosa prekinuta je u 57. minutu zbog požara u loži stadiona u Alkmaru. Samo nekoliko minuta pre prekida Grci su poveli golom Papadopulosa, a meč će biti nastavljen u petak od 11 časova.