0

Valensija pokerom ne da mira Sosijedadu

Objavljeno: 12.05.13 u 14:01

soldado

U prvom meču dana u Primeri Valensija je kao gost pregazila Rajo Valjekano sa 4:0 i tako se bar na kratko vratila na četvrto mesto na tabeli, a Sosijedad sada ima imperativ pobede u meču protiv Granade u ponedeljak.

Valensija je više nego lako savladala Rajo, a jasno je bilo domaćim navijačima da se neće dobro provesti u 28. minutu kada je Soldado pogodio sa bele tačke. Šest minuta kasnije sjajni napadač ponovo trese mrežu i postiže svoj 21. gol u sezoni. Kuardado je u 62. minutu povisio na 3:0, a so na ranu domaćih navijača stavio je Nelson Valdez u nadoknadi vremena.

Valensija ima 59 bodova, jedan više od Sosijedada, koji će protiv Granade juriti trijumf i povratak na mesto koje vodi u LŠ. Rajo ostaje deseti sa 46 bodova, a njihova glavna briga oko opstanka je davno rešena.