0

Džeko doneo pobedu „građanima“

Objavljeno: 07.05.13 u 23:02

Dzeko

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Vest Bromvič na svom terenu sa 1:0 u zaostalom meču Premijer lige.

Siti je do pobede došao golom Edina Džeka u 35. minutu utakmice na asistenciju Karolosa Teveza. Aleksandar Klarov je proveo svih 90 minuta na terenu, dok je Matija Nastasić utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Vigan je ugostio Svonsi i izgubio sa 2:3 iako su u drugom poluvremenu imali prednost.

Domaći su poveli u nadoknadi prvog poluvremena kada je gol postigao Rodžer Espinoza. Izjednačenje Svonsiju posle samo pet minuta nastavka doneo je Anhel Ranhel. Samo tri minuta kasnije Džejmi Mekarti je doneo novu prednost Viganu. Preokret je najavio Etej Šehter u 59. minutu, a konačnih 2:3 postavio je Dvajt Tijendali u 76. minutu.

Pobede Sitija i Svonsija im nisu donele pomak na tabeli. Građani su na drugom mestu, a Svonsi je na 9. poziciji Premijer lige. Vest Bromvič je ostao na 8. mestu, dok je Vigan i dalje u opasnoj zoni sa tri boda manje od mesta koje mu garantuje opstanak.