Odigrani su mečevi 2. kola grupe E Lige Evrope, a Ole Gunar Solskjer je sa svojim Moldeom bio bolji od Štutgarta, dok je Steaua pobedila ekipu Kopenhagena u Bukureštu.
Molde je sa 2:0 savladao Štutgart za koji je ceo meč odigrao Zdravko Kuzmanović. Berget i Čima su bili strelci za ekipu Ole Gunara Solskjera, koji baš voli da se nadmeće sa timovima iz Nemačke. Setite se samo njegovog gola u finalu LŠ 1999. protiv Bajerna.
U drugom meču ove grupe Steaua je savladala Kopenhagen i to autogolom Sigurdsona u 83. minutu.
Tabela: Steaua 4, Molde 3, Kopenhagen 3, Štutgart 1.
U grupi F PSV je demolirao kombinovani tim Napolija sa 3:0, dok je Dnjepar slavio u gostima protiv AIK-a sa 3:2.
Potpuno očekivano je PSV savladao ekipu Napolija za koju su od prvog minuta u napadu igrali klinci Vargas i Insinje. Filipsovci su to iskoristili i već u prvom poluvremenu poveli sa 2:0 golovima Džermejna Lensa i fantastičnog Belgijanca Drisa Mertensa, koga ćemo gledati u Beogradu kada bude došao sa nacionalnim timom. Meč je bio rešen u 52. minutu kada je pogodio i defanzivac Marselo za konačnih 3:0. Italijane definitivno ne zanima Liga Evrope…
Sjajan meč je odigran u Stokholmu gde je AIK dva puta vodio protiv Dnjepra, ali je na kraju izgubio. Danielson je pogodio u 5. minutu za vođstvo domaćih, ali je hrvatski napadač Kalinić izjednačio pre kraja prvog poluvremena. Novo vođstvo domaćem timu donosi Goitom u poslednjim momentima prvog poluvremena. Ipak, Dnjepar je pokazao da je kvalitetniji tim i u drugom delu preokrenuo rezultat. Mandzjuk je izjednačio, a Seleznjov doneo pobedu ukrajinskom timu u 83. minutu.
Tabela: Dnjepar 6, PSV 3, Napoli 3, AIK 0.